top of page

ЕВРОПСКА НОЋ ИСТРАЖИВАЧА БИХ 2017.

Шести пут за редом, Европска ноћ истраживача БиХ 2017. расписала је конкурс за израду литерарних радова на тему „Шта то раде научници“ а под слоганом овогодишње манифестације „Креирамо боље сутра“. Учесници такмичења су дјеца основношколског узраста. Такмичење је одржано у склопу манифестације Европске ноћи истраживача  у Бијељини 29. септембра 2017. године. у просторијама Центра за културу у Бијељини од 17.00 до 22.00 часа.

Прву награду освојила је Катарина Цацановић, а трећу Војислав Дурмановић из ОШ "Свети Сава" Бијељина.

ЧАСОПИС ЗА УМЕТНОСТ И КУЛТУРУ "ЗВЕЗДАНИ КОЛОДВОР" БЕОГРАД

БРОЈ 12

Одабрани аутори:

 

Војислав Дурмановић

Катарина Цацановић

Драгана Зељко

                                                                    

КУЛТУРНО-ИЗДАВАЧКИ ЦЕНТАР „СРПСКА КУЋА“ ПОЖАРЕВАЦ  

Зборник књижевног стваралаштва младих Републике Српске 3

Одабрани аутори:

 

Војислав Дурмановић,

Евгенија Марковић,

Катарина Цацановић,

Марко Ковачевић,

Ивана Весић

                                                                    

"ДАНИ ДАНИЦЕ ЈОВАНОВИЋ" БЕШКА, септембар 2017.

Војислав Дурмановић, ученик ОШ "Свети Сава" из Бијељине један је од награђених ученика. 

"Била је прва Бешчанка која је завршила факултет и једина српска сликарка која је у то време могла да се подичи придевом „академска”. 

Од најранијих дана је сањала да постане сликарка. Жеља јој се коначно остварила, кад је у марту 1914. године дипломирала на Женској сликарској академији у Минхену и стекла звање академске сликарке. Судбина јој ипак није била наклоњена. Из Минхена је ускоро морала да се врати у родну Бешку, јер је јула 1914. године избио Први светски рат. Позната по родољубивим осећањима, ухапшена је, заједно с још неколико угледних мештана, и након преког суда стрељана на Петроварадинској тврђави 12. септембра. У скромној сеоској кући у Бешки остале су њене слике и успомена коју је до последњег дана живота чувала њена мајка Милева."

(ПОЛИТИКИН ЗАБАВНИК, број 3320)

У организацији Друштва српско – грчког пријатељства, четврту годину за редом у Бешки се одржавају “Дани Данице Јовановић”. Свечана академија са доделом награда за дечије ликовне и литерарне радове са конкурса који се расписује у оквиру “Дана Данице Јовановић” одржана је 30. септембра. На свечаној академији учествовао је и хор “Ирида” из Сремске Митровице.

ЧАСОПИС ТАБЛА , октобар 2017.

24. ВИШЊИЋЕВИ ДАНИ, новембар 2017.

Пјесме Теодоре Петровић, ученице шестог разреда, објављене су у

Интернет часопису за подстицање дјечјег стваралаштва "ТАБЛА".

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС – РАДОВИЋЕВ ВЕНАЦ, децембар 2017.

Литерарни конкурс "Радовићев венац" организује Дечији културни центар Ниш

Рад Војислава Дурмановића наћи ће се у зборнику "Радовићев венац", који ће бити штампан по завршетку конкурса.

Војислав Дурмановић, трећа награда на литерарном конкурсу 

16. МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ПОЕЗИЈЕ ЗА ДЈЕЦУ И МЛАДЕ Источно Сарајево, децембар 2017.

У Источном Сарајеву је од 12. до 14. децембра одржан 16. међународни фестивал поезије за дјецу и младе, који организује градски Форум театар.

Катарини Цацановић, ученици ОШ "Свети Сава" из Бијељине уручена је награда за друго мјесто које је освојила на 15. међународном фестивалу за дјецу и младе.

INTERNATIONAL STUDENT COMPETITION "A CHILD WAS BORN, A SON WAS GIVEN TO US"  BULGARIA 2017. 

Teodora Petrović i Katarina Cacanović 

ЧАСОПИС ЗА УМЕТНОСТ И КУЛТУРУ "ЗВЕЗДАНИ КОЛОДВОР" БЕОГРАД

НОВОГОДИШЊИ БРОЈ 

THE AQUILLRELLE WALL OF POETRY, BOOK SEVEN, BRUSSELS, BELGIUM / januar 2018.

ИНТЕРНЕТ ЧАСОПИС ЗА ПОДСТИЦАЊЕ ДЕЧЈЕГ СТВАРАЛАШТВА,

НИШ

Радио телевизија Belle Amie и интернет часопис за подстицање дечјег стваралаштва Табла расписали су КОНКУРС ЗА НАЈЛЕПШУ БОЖИЋНУ ПЕСМУ И ЦРТЕЖ ученика основношколског узраста српског говорног подручја.

Проглашење побједника и уручење вриједних награда било је у емисији „Божићна Табла“ која је приказана на телевизији Belle Amie

5. јануара 2018. године.  

Војислав Дурмановић, ученик деветог разреда ОШ "Свети Сава" освојио је треће мјесто.

Објављени радови Драгане Зељко, Катарине Цацановић, Војислава Дурмановића.

ТРЕЋИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС "СМЕШНА ПРИЧА", БЕОГРАД, јануар 2018.

На литерарном конкурсу Дечијег културног центра Београд  "Смешна прича" у част књижевника Бранка Ћопића награђени су Теодора Петровић и Војислав Дурмановић.

СВЕТОСАВСКИ КЊИЖЕВНИ КОНКУРС ДРУШТВА „СВЕТИ САВА“ БЕОГРАД, 27. јануар 2018.

Светосавски међународни књижевни конкурс за ученике основних и средњих школа Србије, Српске и дијаспоре је окончан, и проглашени су најбољи радови. Додјела награда била је у Народној библиотеци у Београду, на Савиндан 2018. 
Критеријуми су били: љепота, надахнуће, оригиналан приступ теми, језичкостилски квалитет текста, као и узраст талентованих ученика.

ДРУГА НАГРАДА ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ, 
ЈУ ОШ ,,Свети Сава” Бијељина
Ментор Мирјана Лазаревић

Чланови жирија:
Јагода Жунић, професор у пензији, ОШ ,,Филип Филиповић”, Београд
Јасмина Станковић, професор ОШ ,,Ћирило и Методије”, Београд
проф. др Зона Мркаљ, Филолошки факултет Универзитета у Београду

Друштво „Свети Сава“ основано је 1886. године. Организатор Друштва „Светог Саве“ био је Светомир Николајевић, угледни професор опште историје и књижевности на Великој школи и велики познавалац прошлости балканских народа. Од великог значаја за целокупни рад Друштва Светог Саве била је чињеница што је оно уживало велику подршку званичних органа у Србији, најпре Министарства просвете и црквених дела а од 1889. године, Министарства спољних послова, и што је од њих финансијски помагано. При Министарству просвете и црквених дела је од 1887. године постојало Одељење за школе и цркве ван Србије које је одлично сарађивало с Друштвом Светог Саве.

ПЕТИ ШАНТИЋЕВ ФЕСТИВАЛ ДЈЕЦЕ ПЈЕСНИКА, МОСТАР, фебруар 2018.

ЗАВРШЕН ШАНTИЋЕВ ФЕСTИВАЛ ДЈЕЦЕ ПЈЕСНИКА/ СРНА

 

МОСTАР, 3. ФЕБРУАРА /СРНА/ - У Мостару је проглашењем побједника и најбољих пјесама у више категорија завршен Пети међународни Шантићев фестивал дјеце пјесника који организује Српско просвјетно и културно друштво "Просвјета" поводом годишњице смрти великог српског пјесника Алексе Шантића.

 

Стручни жири у саставу Алма Фазил Обад, Миљенко Бухач и Божидар Кијац прву награду Шантићевог фестивала дјеце пјесника додијелио је Војиславу Дурмановићу, ученику деветог разреда из Бијељине, за пјесму "Мостарка".

Друго мјесто припало је Катарини Ковачевић, ученици осмог разреда из Белог Потока из Србије за пјесму "Ја сам алас што пеца звезде", а треће мјесто заузео је Борис Ночески из Прилепа, ученик деветог разреда који је написао пјесму "Деца на тагата".

Најбољом пјесмом у категорији од првог до петог разреда проглашена је пјесма "Мали слаткиш" Маиде Смајловић из Шкаховица код Грачанице.

Пјесма "Био једном један патуљак" Маше Карановић из Змајева из Србије проглашена је најдуховитијом пјесмом.

Најбоља пјесма сa мотивом природе је "Игра на ливади" Ање Брешчић из Високог, док је најбољом пјесмом за његовање Шантићевог дјела проглашена "Пјесма о Алекси Шантићу" Адина Рахимића из Мостара.

Стручни жири додијелио је још 20 специјалних награда које су учесницима додиjељене синоћ на свечаности која је одржана у Центру за културу у Мостару.

Секретар Српског културног и просвјетног друштва "Просвјета" Мостар Горан Косанић, који је идејни творац фестивала, рекао је да је Шантићев фестивал дјеце израстао у изузетан културни догађај, који из године у годину доводи све више младих талентованих пјесника из цијеле регије.

"Жеља ми је да овај fестивал убудуће траје пет дана и да окупи 50 финалиста", истакао је Косанић.

Он је изразио жаљење што нико од представника градске власти није дошао да поздрави учеснике фестивала, који су у Мостар стигли из Србије, Хрватске, Словеније и Македоније.

Прије финалне вечери у Центру за културу је отворена изложба "Алекса Шантић у збирци Музеја Херцеговине".

XI конкурс за избор најбољих литералних и ликовних радова ученика основних школа  Града и Регије Бијељина  на тему „Републико Српска у срцу те носим тобом се поносим“, фебруар 2018.

Градска Борачка организација Бијељине уочи крсне славе Света Три Јерарха подијелила је награде за најбоље ученичке радове о теми "Републико Српска у срцу те носим, са тобом се поносим". На свечаности у Центру за културу "Семберија" ученик Основне школе "Свети Сава" Војислав Дурмановић награђен је десетодневним љетовањем, у организацији Фонда за дјечију заштиту, за најбољи литерарни рад под насловом "Три боје С(с)рпске".

VIII МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ПОЕЗИЈЕ И КРАТКЕ ПРИЧЕ „ТРИФУН ДИМИЋ“, фебруар 2018. НОВИ САД

На Међународном фестивалу поезије и кратке приче "Трифун Димић" другу награду освојила је Катарина Цацановић, а трећу Теодора Петровић и Војислав Дурмановић. 


Трифун Димић је био један од највећих ромолога. Трифун од миља назван Велики дао је непроцењив допринос развоју језика, књижевности и културе Рома, а његов допринос науци немерљив је. Цео живот је посветио образовању, књижевности, културној и свакодневној еманципацији Рома. За свог кратког, али стваралачки изузетно плодног живота, на том послу урадио више него све државне институције заједно. 1990. године прилагодио је ромски правопис фонетском саставу овог језика, што је прихваћено као заједничко писмо европских Рома. 
Ромима је на њиховом матерњем језику подарио Библију (Стари и Нови Завет) и неколико других капиталних дела из светске књижевности (“Тору”,“Еп о Гилгамешу”,...), а превео је на ромски језик и “Служебник” по којим се одржава богослужење на ромском језику у оквиру Српске православне цркве. Прикупио је и на ромском и српском језику објавио дела усмене ромске књижевности, написао први буквар на ромском језику “Писменице”, сачинио наставни план и програм за предмет “Језик са елементима националне културе Рома” и обучио наставнике Роме да раде с децом. Покренуо је стручни периодични часопис “Ромологија” и месечник “Alav e Romengo”(“Реч Рома”).
У АПВ од 1987. године постоји и делије „Друштво Војводине за језик и књижевност Рома“. То је прва ромска организација значајна за промоцију културе Рома, не само у Војводини већ и шире. Међу оснивачима и тог друштва, био је Трифун Димић. Друштво објавило је и двојезичну књигу “Традицијска ромска књижевност у Војводини”. До прошле године изашло је 40 књига на ромском језику, двојезичних на ромском и српском или на српском језику о Ромима.


(Извор: ИНФОРМАТОР НСПРВ)

САЈАМ МЕНТАЛНОГ ЗДРАВЉА 2018.

Факултет за психологију и Психолошко савјетовалиште за младе Уни верзитета ''Бијељина" у сарадњи са Одјељењем за друштвене дјелатности градске управе Бијељина, организовао је пети по реду Сајам менталног здравља под називом "У здравом духу, здраво тијело". 
Сајам је одржан у сриједу, 28. фебруара 2018. године на Универзитету "Бијељина". 


Циљ сајма је да укаже на различите аспекте менталног здравља, тако што ће на једном мјесту окупити и приказати активности које на различите начине доприносе заштити и унапређењу менталног здравља (наука, образовање, здравство, култура, умјетност, стваралаштво, спорт ...), али и да промовише здраве моделе живота.

10. МЕДИЈАНА ФЕСТИВАЛ ДЕЧЈЕГ СТВАРАЛАШТВА И СТВАРАЛАШТВА ЗА ДЕЦУ, НИШ март 2018.

На овом конкурсу СВИ СУ ПОБИЈЕДИЛИ...

ПОХВАЛА:

ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ, 9. разред, ЈУ ОШ «Свети Сава» Бијељина, Република Српска, Босна и Херцеговина

„ЉУБАВ (ни)ЈЕ само РЕЧ...“ ФУТОГ, фебруар 2018.

Војислав Дурмановић, ЈУ ОШ "Свети Сава" Бијељина

Пјесма објављена у "Песмарици".

 

Чланови жирија су: Душан Поп Ђурђев, песник и директор Змајевих дечјих игара; Катарина Новаковић, руководилац Дечјег одељења Градске библиотеке у Новом Саду и Александра Рајак, директор КИЦ Младост

 

50 најлепших песама биће објављено у збирци песама „ПЕСМАРИЦА“.


Пријатељи овогодишњег Конкурса за најлепшу дечју љубавну песму су:


Издавачка кућа ПРОМЕТЕЈ, Нови Сад;

Градска библиотека Нови Сад;

Змајеве дечје игре, Нови Сад
Минаква, Нови Сад


Покровитељ је Град Нови Сад

АНТОЛОГИЈА "ЏЕМС ЏОЈС НА МЕДИТЕРАНУ - ЉУБАВ И МРЖЊА" , БЕОГРАД, март 2018.

„ДАН ДЈЕЧИЈЕ КЊИГЕ У БОСНИ И ХЕРЦЕГОВИНИ 2017“

SWScan00002.jpg

У културном пројекту „Дан дјечије књиге у Босни и Херцеговини 2017“ који је организиран о теми „Лутке у школи“ стигли су извјештаји из 82 школе из цијеле Босне и Херцеговине. За изузетан инвентиван ангажман и ангажирање већег броја учесника у пројекту, жири похваљује ОШ „Свети Сава“, Бијељина

Координаторица наставница Мирјана Лазаревић

SWScan00001.jpg

ТРЕЋИ ЛИТЕРЕРНИ КОНКУРС ДКЦ БЕОГРАД „МОЈ СМЕШНИ СВЕТ“, АПРИЛ 2018.

Дечји културни центар Београд расписује литерарни конкурс

„Мој смешни свет“ који је посвећен писцу БРАНИ ЦВЕТКОВИЋУ

поводом Међународног дана дјечје књиге и Дана шале.

НАГРАЂЕНИ СУ: 

- ЛИДИЈА БОГДАНОВИЋ, ТРЕЋА НАГРАДА - ПОЕЗИЈА
- МИЊА ДРАКУЛ, ДРУГА НАГРАДА - ПРОЗА

- ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ, ТРЕЋА НАГРАДА - ПОЕЗИЈА

- ЛИТЕРАРНА СЕКЦИЈА ОШ „Свети Сава“, Бијељина, Република Српска, ментор Мирјана Лазаревић

НАРОДНА БИБЛИОТЕКА "РАДЕ ДРАИНАЦ" БЛАЦЕ, април 2018.

Народна библиотека "Рака Драинац" Блаце додијелила je награде и отворила изложбу дјечијих радова поводом Међународног дана дјечије књиге и расписивања Литерарног и ликовног конкурса "У свијету бајки".

ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ, ПОХВАЛА ФЕСТИВАЛА

XII  МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ДЈЕЧИЈЕ ПОЕЗИЈЕ "ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО", БАЊАЛУКА, април 2018.

ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ, ФИНАЛИСТА ФЕСТИВАЛА

“МЛАДИ У БОРБИ ПРОТИВ ОПАКИХ БОЛЕСТИ 2018”

Савез друштава Војводине за борбу против рака

Као и претходних година Савез друштава Војводине за борбу против рака организовао је конкурс за предшколску и школску дјецу са ликовним и литерарним радовима на тему здравља и животне средине “Млади у борби против опаких болести 2018“.

Циљ акције је промоција и унапређење здравствене културе младе популације.

 

На литерарном конкурсу похвале су добили ученици наше школе Милка Бајуновић Чивић и Војислав Дурмановић као и ментор Мирјана Лазаревић.

ОСМИ МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ПОЕЗИЈЕ МЛАДИХ ПЕСНИКА „МАШТА И СНОВИ”

На Песнички конкурс пристигло је укупно 1029 песама. 
Жири Фестивала, у чијем су саставу Недељко Терзић (песник и књижевни критичар, председник жирија), проф. др Слађана Миленковић (доктор српске књижевности) и мр Сања Јовановић (уредник програма Центра за културу „Сирмиумарт”), прегледао је све песме и издвојио 778 регуларних радова (песама) младих аутора из следећих земаља: Руска Федерација, Мађарска, Република Македонија, Црна Гора, Румунија, Француска, Швајцарска, Република Грчка, Република Хрватска, Савезна Република Немачка, Босна и Херцеговина (Федерација Босна и Херцеговина и Република Српска) и Република Србија.

КАТЕГОРИЈА СРЕДЊИ УЗРАСТ
(основна школа, од V до IX разреда)

Аутори који су похваљени и чије песме ће бити у

Зборнику ОШ "Свети Сава Бијељина: 


Теодора Петровић, ВРТ ДЈЕТИЊСТВА, VI разред, 
Милка Бајуновић Чивић, ГРАД У НОЋИ, VIII разред, 
Катарина Цацановић, ОСМИЈЕХ, IX разред, 
Војислав Дурмановић, ОВАЈ СВЕТ, IX разред.

TРЕЋИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС „ЗЛАТНИ ЛЕПТИР“ ДКЦБ, мај 2018.

Дечји културни центар Београд организовао је трећи литерарни конкурс 

„Златни лептир“ којим обиљежава рођендан наше велике пјесникиње

Десанке Максимовић.

Тема овогодишњег литерарног дружења била је "Мој свет зове се љубав".

 

Предсједник жириjа је био познати књижевник Слободан Станишић.

Награђени су наши ученици

ТЕОДОРА ПЕТРОВИЋ, ДРУГА  НАГРАДА
ЈОВАНА РИСТИЋ, ТРЕЋА НАГРАДА

ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ, ДРУГА  НАГРАДА

ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ БАВАНИШТЕ, мај 2018.

Богат и прије свега едукативан и занимљив програм организован је за посјетиоце традиционалног Дјечјег сабора „Дани ћирилице“ у Баваништу у суботу, 26. маја 2018. године. Сви програми одвијају се под покровитељством Општине Ковин, Министарства просвете, науке и технолошког развоја („Дани ћирилице“ су у званичном календару републичких смотри), а Сабор организује Удружење грађана „Дани ћирилице“, у сарадњи са Вуковом задужбином, ОШ „Бора Радић“ Баваниште, Библиотеком „Вук Караџић“ Ковин – Огранак „Теофило Димић“у Баваништу, Активом жена „Дуга“ Баваниште, ССШ „Васа Пелагић“ Ковин, Црквеном општином Баваниште.

На овогодишњи конкурс са темом „Мој јунак“ стигло је више хиљада радова из читаве Србије, региона, иностранства, а награђено је укупно 100, похваљена су 22 рада. 

Прије централне манифестације додјеле награда, Библиотека у огранку у Баваништу, организује у сарадњи са Руском хуманитарном мисијом на Балкану отварање „Руског кутка“, а догађају ће присуствовати представници Руске школе са Новог Београда, званичне образовне установе при амбасади Руске федерације у Београду. 

Наш ученик ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ освојио је прву награду Дјечјег сабора "Дани ћирилице" у Баваништу.

XIV МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ХУМОРА И ДЈЕЧИЈЕГ СТВАРАЛАШТВА, ДРЕВЕНТА 18. мај 2018.

Манифестацију је и ове године подржао начелник општине Дервента Милорад Симић, у оквиру програма заједничких манифестација “Дервентско прољеће”.

Прво мјесто на литерарном конкурсу освојила је Милка Бајуновић Чивић из ОШ “Свети Сава” из Бијељине. Повеља “Оља Милинковић” додијељена је Тари Поповић из ОШ “Свети Сава” из Источног Новог Сарајева.

Централна манифестација одржана је у Спортско-културном центру, гдје су учесницима уручене дипломе.

У име локалне заједнице централној свечаности присуствовао је замјеник начелника општине Синиша Јефтић.

У Дервенти је одржан 14. међународни фестивал хумора и дјечијег стваралаштва, чији је домаћин Основна школа “19. април” из Дервенте, а учествовало је 600 учесника.

LITERARNI NATJEČAJ “KNJIGA NIJE HRANA, ALI JE POSLASTICA” TREŠNJEVKA, ZAGREB, 25.maj 2018.

Centar za kulturu Trešnjevka u sklopu 11. Festivala dječje knjige organizirao je natječaj za dječje literarne radove za djecu od 8 do 16 godina. Trajao je mjesec dana a iznenadio nas je broj pristiglih priča i pjesama.  Ima ih više od tri stotine pa je žiri imao mnogo posla da bi odabrao one najbolje.

 

Stručno povjerenstvo činili su Želimir Hercigonja, književnik i predsjednik povjerenstva, Enes Kišević, pjesnik i glumac, Ksenija Kušec, književnica, Dubravka Težak, književnica i profesorica, te Sonja Zubović, književnica.

 

Svečanost proglašenja pobjednika i uručenje nagrada održano je u prepunoj dvorani Centra za kulturu Trešnjevka.

Posebne pohvale stručnog povjerenstva u kategoriji od 14 do 16 godina:

Karla Leontić: Čitateljica otvorena srca, Magdalena Blagec: Ja, Anamarija Jukić: Voda, Vojislav Durmanović: Šapat starih bajki, Hrvoje Novota: Okrutnost života i Marta Soldić: Tat.

МЕЂУНАРОДНИ КОНКУРС "ЈЕЗИК МОЈЕ МАЈКЕ" , ЈУНИ 2018.

Православни дјечји часопис „Светосавско звонце“ и Српско одјељење Јавног међународног фонда јединства православних народа (из Москве), у оквиру пројекта Дани словенске писмености расписао је међународни конкурс за литерарне, ликовне, видео, филмске, музичке и анимиране радове на тему  "ЈЕЗИК МОЈЕ МАЈКЕ".

ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ освојио је другу награду у трећој категорији литерарних награда.

На конкурсу је вредновано сљедеће:
– умјетнички дар
– разумијевање традиционалних и моралних вриједности
– способност јасног и правилног изражавања мисли
– правопис

Партнер конкурса: Међународни фонд јединства православних народа

XXX МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ХУМОРА ЗА ДЕЦУ, ЛАЗАРЕВАЦ, јуни 2018.   

43433817_1448673705276101_50652887287175
ВОЈИСЛАВ ДУРМАНОВИЋ  - ТРЕЋА НАГРАДА
43358334_334612250635549_417670569362718

II песнички конкурс посвећен песнику Милораду Петровићу Сељанчици, МЛАДЕНОВАЦ јуни 2018.  

У оквиру манифестације "Играле се делије" која се у Младеновцу организује у част пјесника Миодрага Петровића Сељанчице расписан је и књижевни конкурс.
Ове године, прву награду освојила је Теодора Петровић, а тема је била "Радујте се и веселите се".

bottom of page